ARAM hlásí rekordní výsledky v Ostravě i Hradci Králové

Další zvyšování tržeb i návštěvnosti znamenal rok 2016 i pro regionální obchodní centra. V ostravském Foru Nová Karolina meziročně vzrostl počet zákazníků o 7 %, útrata se zdvihla v porovnání s rokem 2015 o 5 %.

OC_Futurum_HKStejný nárůst vykázalo také OC Futurum v Hradci Králové. Obě obchodní a zábavní centra spravuje společnost Active Retail Asset Management (ARAM), která se v regionu střední a východní Evropy specializuje na správu maloobchodních nemovitostí. Optimistický rok potvrdily také obchodní výsledky týmu pronájmů ARAM.

Celkem byly uzavřeny nové nebo prodlouženy nájemní smlouvy na plochu 19 235 m2.  Do obou center přišlo i několik nových nájemců, další s ohledem na zájem zákazníků expandovali,“ říká Martin Kubík, ředitel Active Retail Asset Management. V Ostravě jde především o pilotní formát UGO Salaterie na ploše 350 m2, obchodů 4F, Neoluxor nebo příchod vyhledávané módní značky GATE. Ta na ploše 780 m2 přivítá první zákazníky v dubnu. K hlavním akvizicích hradeckého OC Futurum patří VEBA, nabízející prvotřídní bytový textil, či nová prodejna Columbia zaměřená na outdoorové oblečení.

Dosažené výsledky mohu označit za vynikající i proto, že výrazně překračují celkový růst ekonomiky. Ekonomické předpoklady jsou i nadále příznivé pro vstup nových značek na český trh a jsem přesvědčena, že i jejich brzkému představení v našich regionálních centrech. Forum i Futurum nabízejí vynikající podmínky pro jejich etablování mezi zákazníky. Radost mám i z toho, že do našich center už míří zcela nové značky,“ komentuje Lenka Matthews, ředitelka pronájmů Active Retail Asset Management.

V průběhu jara ARAM představí novinky ve skladbě nájemců ve Forum Nová Karolina, která bude pokračovat v zohledňování nových trendů v oblasti módy a životního stylu, včetně food courtu. Těsně před podpisem je i několik významných transakcí v OC Futurum v Hradci Králové.

 

Zdroj: Active Retail Asset Management

Praha, 14. února 2017