Bureau Veritas oznamuje akvizici společnosti Schutter Group

Globální inspekční a certifikační autorita Bureau Veritas oznamuje důležitou akvizici v rámci svého oboru. Spojila se Schutter Group, významným celosvětovým poskytovatelem obdobných služeb se zaměřením na zemědělsko-potravinářské komodity.

„Akvizice nám rozšiřuje naše obchodní možnosti na nejen na evropských trzích, ale také v jižní Americe a Asii. Máme ambice stát se do roku 2020 předním světovým hráčem v segmentu zemědělsko-potravinářských komodit. Jen v Česku ročně zkontrolujeme zhruba 650 tisíc tun obilovin a krmiv, jde o podíl z celkové váhy 3 milionů tun zboží určeného na export,“ říká generální ředitel Bureau Veritas Jakub Kejval.

Schutter Group působí na trhu skoro 170 let, a to především v oblasti jedlých olejů a tuků, obilí, krmiv pro zvířata a bio-paliv. Služby zahrnují inspekce, laboratorní testování, řízení rizik, audity a certifikace dodavatelsko-odběratelského řetězce. Společnost se sídlem v Rotterdamu působí v 11 zemích a má celkem 600 zaměstnanců. V roce 2016 dosáhla obratu 35 milionů EUR.

„Pro Schutter znamená spojení sil s Bureau Veritas urychlení a posílení růstu v mezinárodním měřítku. Naše základní hodnoty kvalitních, nadstandardních služeb a technických znalosti jsou pro obě společnosti klíčové,“ uzavřel Hans Zwijnenburg, generální ředitel Schutter Group.

 

Zdroj: Bureau Veritas

Praha, 27. dubna 2017