Startup Heaven Labs přichází na trh s prvními ochucenými verzemi Mana drinků

Po více než roce intenzivního vývoje uvádí český výrobce Heaven Labs na trh první příchutě svého nutričně vyváženého jídla Mana v podobě drinku. Od ledna nového roku najdou zákazníci v tuzemských kamenných i internetových obchodech tři novinky, drinky Mana Sunlight, Mana Love a Mana Dream.

Obliba tohoto kompletního veganského jídla v Česku stále raketově roste. Během prvních dvou týdnů od spuštění předobjednávek na eshopu výrobce si zákazníci objednali více než pět tisíc porcí nových drinků.

Společnosti Heaven Labs se po dlouhém a intenzivním vývoji podařilo uvést na trh tři produktové inovace, které reagují na stále posilující trend poptávky po zdravém a veganském stravování. Dosud mohli pravidelní i nepravidelní konzumenti Many sáhnout jen po původní, neochucené verzi Many, která se nyní bude prodávat pod názvem Mana Origin.

V lednu společnost představí další produktové novinky

„Provedli jsme více jak dvě stě vývojových iterací, než jsme byli s novými příchutěmi naprosto spokojeni. Nyní můžeme hrdě prohlásit, že nové příchutě jsou skvělé. A v lednu navíc představíme další inovativní produkty,“ navnadil fanoušky tvůrce Many a spoluzakladatel startupu Jakub Krejčík.

Firma oznámila uvedení nových drinků Sunlight a Love na svých sociálních sítích v první polovině prosince a umožnila svým fanouškům si drinky předobjednat tak, aby jim horká novinka dorazila ještě před Vánoci. Toho doposavad využily stovky zákazníků. Předprodeje třetí příchuti Dream firma spouští tento čtvrtek. Oficiální prodej všech nových drinků startuje až v lednu jak na vlastním eshopu výrobce, tak i u všech retailových partnerů.

Novinka Mana Sunlight se vyznačuje tropickou příchutí a příjemnou, jemně žlutou barvu mu dodává extrakt z kurkumy. Oproti tomu verze Love má jahodovou a malinovou příchuť, k růžové barvě drinku přispívá jako přírodní barvivo lykopen a beta karoten. Mana Dream je zase variantou populární čokoládové příchuti. Skvělou chuť i barvu zde obstarává přidané práškové kakao. „V dané příchuti si každý může najít to své. Pojmenování může být pouze jemným návodem, k čemu by se měla chuť blížit. Přeci jenom každý ví sám nejlépe, jak pro něj chutná třeba láska,“ uvedl Krejčík.

Nová příchuť, stejné nutriční složení

Během vývoje příchutí bylo podle Krejčíka nejdůležitější, aby se opět podařilo vyrobit nutričně kompletní produkt, který bude bez přidaných látek a konzervantů, a i přes ochucení bude mít nadále stejné nutriční složení a přesně 400 kcal energie, tedy 20 % průměrné denní nutriční potřeby.

K ochuceným drinkům byly oproti původní verzi přidány přírodní barvy, potravinářská aromata a přírodní extrakty. Jeden drink obsahuje neuvěřitelných 20 g bílkovin, 27 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29, vlákninu a hodnotné tuky, které vás rychle zasytí a nastartují váš organismus. Mana může sloužit jako úplná náhrada stravy, případně jako alternativa jídla při nedostatku času nebo jako jednoduché řešení na cestách.

Funkční jídlo Mana se vyrábí nejen jako hotový nápoj připravený k okamžitému užití, ale také ve formě prášku, který se smíchává s vodou. Ten zatím zůstává v nabídce pouze ve své originální verzi bez příchuti.