Startuje třináctý ročník soutěže MasterCard obchodník roku 2015

Již potřinácté bude letos vyhlášen MasterCard Obchodník roku. Generálním partnerem ročníku 2015 je společnost MasterCard, hlavním partnerem GE Money Bank. Zároveň bude v pondělí 16. listopadu 2015 spuštěno hlasování veřejnosti, kdy zákazníci budou moci vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka.

Hlasovat v kategorii MasterCard Obchodník roku 2015 – GE Money Bank Cena veřejnosti bude možné prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv až do 10. ledna 2016.

„Naším cílem je ocenit ty nejlepší obchodníky na trhu z hlediska oblíbenosti zákazníků nebo nejlepších nabízených služeb. Důležitým aspektem je také schopnost obchodníků přizpůsobovat se novým trendům a zlepšovat a zjednodušovat tak zákazníkům život. Proto je součástí ocenění samostatná kategorie Inovace v obchodě, která hodnotí mezi jinými i novinky v oblasti platebních technologií,“ říká Josef Machala, Loyalty & Acceptance Manager MasterCard.

Absolutní vítěz

Absolutního vítěze a držitele titulu MasterCard Obchodník roku 2015 určí výsledky expertního výzkumu realizovaného nezávislou společností GfK Czech, s.r.o., v listopadu 2015.

Oborové kategorie

Vítězové osmi oborových kategorií budou stejně jako absolutní vítěz vybráni na základě výzkumu.

 

Mezi oborové kategorie patří:

 

  1. MasterCard Obchodník s potravinami 2015

(Supermarkety, hypermarkety, prodejny potravin)

  1. MasterCard Obchodník s drogerií a parfumerií 2015
  1. MasterCard Obchodník s oděvy a obuví 2015

(Fashion oblečení, boty, doplňky)

  1. MasterCard Obchodník se sportovními oděvy a potřebami 2015

(Sportovní oblečení, boty, doplňky)

  1. MasterCard Obchodník s elektronikou 2015

(Elektro, počítačové vybavení, mobily)

  1. MasterCard Obchodník pro dům, zahradu a chovatele 2015

(Hobby markety, zahradnictví, pet shopy)

  1. MasterCard Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky 2015

(Nábytek a vybavení domácnosti)

  1. MasterCard Internetový obchodník roku 2015

(Celý sortiment)

 

Dle výzkumu GfK Czech bude vybráno nejoblíbenější loajalitní schéma obchodníků a vítěz získá titul MasterCard Obchodník roku – GE Money Bank Věrnostní program roku 2015.

 

Hlasování veřejnosti

Držitele titulu MasterCard Obchodník roku 2015 – GE Money Bank Cena veřejnosti určí hlasování zákazníků. Veřejnost může hlasovat v období od 16. listopadu 2015 do 10. ledna 2016 prostřednictvím internetu a SMS.

„Cena veřejnosti je mezi obchodníky jedna z nejoblíbenějších, protože zákazníci mohou sami určit, kdo je podle jejich mínění ten nejlepší. Veřejnost může podpořit svého favorita prostřednictvím stránek www.obchodnik-roku.cz a zároveň se zapojit do soutěže. Výherce získává 50 000 Kč vložených na účet Free and Flexi a platební kartu MasterCard s věrnostním programem bene+,“ říká Josef Jehlík, manažer věrnostního programu bene+ GE Money Bank.

 

Inovace v obchodě 2015

Kategorie hodnotí úspěšné inovační projekty roku 2015. Princip výběru vítěze byl kombinací expertního názoru a volby profesionály z odvětví obchodu. Kandidáti letošního ocenění jsou: Tesco za spolupráci s potravinovou bankou, MAKRO s projektem MAKRO Akademie a Globus za zavedení plateb pomocí mobilní aplikace MasterPass.

Osobnost obchodu 2015

Kategorie MasterCard Obchodník roku 2015 – SOCR ČR Osobnost českého obchodu je vyhlašována Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti MasterCard a je určena pro osobnost, která výjimečným a pozitivním způsobem ovlivnila sektor obchodu či jeho část. Osobnosti budou nominovány formou elektronického dotazníku, který je k dispozici na www.socr.cz. Vítěze kategorie vybere odborná porota složená z odborníků českého maloobchodu.
Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni 2. února 2016 v rámci slavnostního galavečera konference Retail Summit.

 

Zdroj: Ogilvy Public Relations

Praha, 12. listopadu 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.