Komerční článek

Nejnovější robotický vysavač iRobot Roomba 980 lze ovládat na dálku pomocí aplikace v chytrém telefonu

Nyní lze uklízet svůj domov pouhým zmáčknutím tlačítka v mobilní aplikaci chytrého telefonu.

Robotický vysavač navíc uklidí skutečně dokonale, protože pro zcela přesnou orientaci v prostoru využije systém navigace iAdapt 2.0 a její algoritmus vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping, vizuální souvislá lokalizace a mapování). Obě tyto převratné novinky přináší iRobot Roomba 980.

Ovládání s pomocí aplikace: jednodušší to být nemůže

Ovládání robotického vysavače je velmi jednoduché – stačí si stáhnout aplikaci iRobot HOME, dostupnou jak pro operační systém iOS telefonů Apple, tak pro chytré telefony se systémem Android a připojit telefon a robotický vysavač k domácí síti Wi-Fi.

Všechna ostatní nastavení provede robotický vysavač a mobilní aplikace během okamžiku sama. Od této chvíle můžete plánovat úklid nebo spouštět robotický vysavač odkudkoli, kde se váš chytrý telefon dokáže připojit k internetu. Veškeré ovládání se totiž uskutečňuje s pomocí služeb umístěných v cloudu společnosti iRobot.

Robotický vysavač si sám vytvoří mapu

Řešení souvislé navigace iAdapt 2,0 je jedním z klíčových problémů, se kterým se v minulých letech vývojáři v oblasti robotiky potýkali. Cílem bylo vytvořit algoritmus, který umožní robotům pracovat bez zásahu člověka zcela samostatně a bez toho, že by využívaly data lokalizačních systémů, jako je GPS. Nyní se technologie vSLAM, založená na vizuálním mapování a vytváření vlastní mapy prostoru, ve kterém se robot pohybuje, dostala konečně také do spotřebitelských produktů. Průkopníkem se stal iRobot Roomba 980, kterému jeho vnitřní mapa, kterou si postupně vytváří, umožňuje mimo jiné vrátit se do dokovací stanice k nabíjení uprostřed úklidu a po nabití opět pokračovat na místě, na kterém skončil. Robot rovněž dokáže uklízet efektivněji díky tomu, že se bytem pohybuje v rovnoběžných liniích a od dokonale naplánovaného úklidu jej neodradí ani náhodně rozmístěné překážky.

Kromě systému vizuální lokalizace a mapování nabízí nejnovější přírůstek rodiny robotických vysavačů iRobot Roomba také novou funkci Carpet Boost. Ta umožňuje přístroji rozeznat koberec od tvrdé podlahy a automaticky na něm zvýšit sací výkon až na desetinásobek. Nejmodernější technologie, dokonalé zpracování a kvalita použitých materiálů zaručuje bezchybný provoz přístroje a maximální kvalitu domácího úklidu.


 

O společnosti iRobot Corporation

Společnost iRobot (Nasdaq: IRBT) navrhuje a staví roboty pomáhající lidem zvládnout víc. Firma nabízí roboty pro inteligentní pomoc v domácnosti, obranné a bezpečnostní roboty, které chrání své majitele proti nebezpečí a roboty poskytující teleprezenci kdekoliv na světě. Spotřební a armádní roboty společnosti iRobot využívají patentované technologie, jako jsou pokročilé koncepty navigace, mobility, navigace a umělé inteligence. Pro více informací o společnosti iRobot navštivte prosím web http://www.irobot.com.

V České republice jsou výrobky iRobot dostupné buď na online obchodu značky na adrese http://www.irobot.cz/produkty.html nebo u prodejců nabízejících pokročilé domácí spotřebiče.

 

6 komentářů: “Nejnovější robotický vysavač iRobot Roomba 980 lze ovládat na dálku pomocí aplikace v chytrém telefonu”

  1. Dobrý den, prosím o informaci, jak funguje ukončení vysávacího procesu? Máme krátce Irobot Roomba 620 a v návodu jsme nenašli jakým způsobem funguje zmíněné ukončení vysávání? V prvním případě jsme vysáli 1 místnost do vybití, ve druhé místnosti (společný obývák, kuchyň a jídelna) jezdil cca 40 minut a i když se nám zdálo, že je hotovo, pořád jezdil, takže jsme vypnuli ručně, poté jsme jej umístili do malé místnosti s nabíjecí stanicí a po cca 15-20 min. se sám zajel nabíjet. Jak je to tedy v místnostech, kde stanice není a podle nás je již čisto.. Bude jezdit do vybití?

  2. Tak ten vypadá fakt luxusně. O robotickém vysavači už uvažuji dlouho, ale vždycky jsem si myslela, že to je dost drahá záležitost. Pak jsem ale narazila na tyhle recenze – https://www.arecenze.cz/test-robotickych-vysavacu/ – a zjistila, že to ve skutečnosti není až tak hrozné, když člověk sníží svoje požadavky. Takže už si několik měsíců šetřím a když to půjde podle plánu, tak dám klasickému vysávání od nového roku sbohem. 🙂

  3. No, klasického podlahového vysavače vás ten robotický nezbaví. Samozřejmě záleží i na struktuře vaší domácnosti, ale jeho místo je spíše doplňkové v rámci úklidu. Díky němu tedy větší úklid můžete provádět ve větších intervalech, sám na to ale stačit nebude. Obzvláště pokud vyberete nějaký slabší model.

  4. Do kuchyní je možná vhodnější robotický mop. Třeba Braava taky od irobot zametá i vytírá a pro vlhčení používá rozprašovač, takže by čištění mělo být účinnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.