Letošní úkol pro personalisty? „Škatulata, hejbejme se!“

Události roku 2020 výrazně zasáhli do vztahů firem k jejich zaměstnancům a dal řadu věcí do pohybu.

Konference Lidský kapitál nabídne jedinečnou příležitost koncem roku bilancovat změny spolu s řediteli firem a HR odborníky. Akci uspořádá společnost Blue Events 25. listopadu a proběhne online v přímém přenosu.

Jak poznat, kdo je pro firmu důležitý a kdo se „veze“? Jak rychle a správně najít nové lidi a zvládnout jejich onboarding? Jak zabránit vyhoření zaměstnanců? Jak pracovat lépe „na dálku“? Konference Lidský kapitál nabídne 25. listopadu zasvěcené odpovědi a diskuze na tato témata.

Ukáže také konkrétní příběhy firem, které v uplynulých měsících byly schopné změnit svůj způsob myšlení a práce s lidským kapitálem.

V Sodexo pojali krizi jako příležitost a změnili pracovního prostředí, pracovní dobu, ale i celkový mindset zaměstnanců. V Českých Radiokomunikacích si vyzkoušeli, co funguje a co nefunguje, když chcete být jako manažer v kontaktu s týmem i v době pandemie. Největší papírna v Česku Mondi Štětí zase na jaře udržela továrnu i proto, že bleskově zajistila, aby klíčoví pracovníci mohli zůstat žít několik týdnů přímo v závodě.

Kdo pro nás bude pracovat

Budoucností firem a jejich zaměstnanců je flexibilita a odolnost. Víte, jaké dovednosti by dnes měli kandidáti mít, aby mohli firmám napomoci v růstu a obstáli v nové digitální realitě? Odpoví Jana Marlé Žižková, dříve dlouholetá šéfka SASu, dnes působící v Singapuru ve vedení firmy Meiro zaměřené na práci s daty pro řízení zákaznické zkušenosti. Dnes musí firmy zvládat i náhlý příliv zaměstnanců, kteří by se neměli ztratit v hlubokých vodách nové společnosti. S tím má bohaté zkušenosti Ewa Kubín, HR ředitelka Mall Group, která prozradí, co se firma naučila o sobě a svých nováčcích v době korony. O hledání rovnováhy v dynamické době zase ví své HR ředitelka Kofoly Hana Caltová.

Co dělat, když půlka firmy musí pracovat z domova? Přední odborník na pracovní právo Jakub Morávek z AK Felix a spol. nabídne praktický pohled na tuto oblast včetně řešení při výkonu práce z domova. Na dálku lze s pomocí technologií také efektivně rozvíjet dovednosti zaměstnanců – a přitom velmi osobně, jak ukáže Pavel Fáček, Managing Partner, Skilldriver.

Vrcholem programu bude pak závěrečná diskuze, kde budou šéfové úspěšných firem diskutovat se špičkovými HR manažery o tom, jaká jsou jejich současná očekávání a nároky na práci s lidmi. Konferenci moderuje Martin Dokoupil z Blue Events. Online registrace je otevřena na www.lidskykapital.cz/cs/registrace.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v Retail News 11.2020…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.