cargo-partner rozšiřuje skladové kapacity pro tepelně senzitivní zboží

Mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky se v Čechách specializuje i na logistiku s kontrolovanou teplotou. Čtyřicet procent z celkové skladové plochy v areálu logistického parku pražského letiště v Dobrovízi, je v režimu teplotní regulace. Od ledna letošního roku poskytuje svoje logistické a distribuční řešení se širokou škálou služeb s přidanou hodnotou i v Brně.

Nové logistické centrum v Brně se skladovou plochou 2200 m² disponuje prostory s ambientní částí v teplotním režimu od 15 do 25 °C. „Náš brněnský sklad slouží jako strategické překladiště pro službu přepravy kusových zásilek v moravském regionu a doplňuje tak náš hlavní sklad v Praze.

Díky blízkosti napojení na dálnici ho využíváme také jako logistický uzel pro naši pozemní transportní síť pro potřeby námořních a železničních přeprav,“ uvedl Ing. Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Čechách. Pro potřeby klientů je zde k dispozici i veřejný a dočasný celní sklad.

Nejvyšší standardy pro potravinářské odvětví

Skladování potravin má přesně stanovené standardy procesů, které je nutno striktně dodržovat. Pro klienty má cargo-partner ve svém logistickém centru Praha k dispozici 5000 m² potravinového skladu, dodržovaní těchto standardů zajišťuje koncept bezpečnosti potravin HACCP a certifikace IFS Logistics: „Můžeme se pochlubit hodnotou 99,5 % a také certifikátem pro zacházení s BIO produkty od ABCERT AG, na což jsme opravdu hrdí,“ říká Jiří Jelínek. Své suroviny zde například skladují největší výrobce pečiva z Belgie, významný producent minerálních vod ze západních Čech či český výrobce polévek a kořenících směsí, který odsud distribuuje své zboží pro řetězce Aldi a Lidl.

Široká paleta služeb s přidanou hodnotou

Kromě standardního skladování na běžných paletách nabízí cargo-partner i co-packingové a kompletační služby. Zajišťují přebalování z větších palet na menší, štítkování českými etiketami nebo kompletaci objednávek po kusech i kartonech. Tuto službu poptávají například firmy dovážející biopotraviny, veganskou stravu, nebo dovozci exkluzivního potravinářského zboží či nápojů. „I díky bio certifikaci jsme získali zakázku od dodavatele významného obchodního řetězce na českém trhu, pro kterého sestavujeme prodejní stojany na velikonoční figurky z bio čokolády,“ sděluje Jiří Jelínek. Tato zakázka zahrnuje sestavení stojanů z kartonů, rozdělení zboží na menší části, jeho přeštítkování, doplnění do POS stojanů, uložení na čtvrtpalety a následné zabalení a rozdělení pro převoz do centrálních skladů zákazníka.

Přeprava kusových zásilek s regulací teploty

V minulém roce vstoupil cargo-partner na trh s unikátní nabídkou balíkové přepravy potravinářských zásilek s kontrolovanou teplotou s cílem nabídnout zákazníkům komplexní řešení v oblasti chlazené logistiky. Toto řešení umožňuje doručit zásilky v aktivním chlazeném režimu od jednoho balíku až po celou paletu bez nutnosti použití termoboxů. Jiří Jelínek upřesnil: „Služba je určená pro klienty z B2B i B2C segmentu, doručujeme zboží v řízených teplotních režimech k zákazníkům domů, do obchodů i řetězců. Našim zákazníkům poskytujeme bezpečné a spolehlivé služby s doručením po celé České republice a do Bratislavy, pomáháme tak lokálním výrobcům dostat jejich produkty i na druhý konec republiky.“

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3700 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.
Aviatická 1048/12
161 00, Praha 6, Česká republika
Tel.: +420 235 002 626
E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com
Website | Trendletter

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.