Ana Beriashvili novou CEO Becherovky v Čechách a na Slovensku

Ve společnosti Jan Becher Pernod Ricard a Pernod Ricard Slovakia dochází ke změně ve vedení. Dosavadní výkonnou ředitelku pro český a slovenský trh Miroslavu Simovou nahradila od 1. května Ana Beriashvili, která v rámci koncernu přechází z Yerevan Brandy Company a Pernod Ricard Armenia.

Ana Beriashvili pracuje ve skupině Pernod Ricard již od roku 2004, kdy začínala na pozici asistentky právního oddělení pro Wines & Spirits v Gruzii. Zanedlouho celé právní oddělení vedla a v roce 2008 byla jmenována provozní ředitelkou společnosti. Roku 2012 se přesunula do Arménie na pozici výrobní ředitelky Yerevan Brandy Company, o pět let později se pak stala generální ředitelkou společnosti. Z tohoto postu nyní přechází do Prahy, kde po Miroslavě Simové přebírá vedení české a slovenské pobočky Pernod Ricard. Ana je držitelkou magisterského titulu v oboru právo a veřejná správa.

„Na novou roli a vedení české a slovenské pobočky JBPR se moc těším a zároveň je pro mě velkou profesní výzvou. Obzvlášť v této době, kdy se výrazně změnilo celé odvětví z důvodu doznívající světové pandemie a kdy musíme hledat nové cesty a přístupy k zákazníkům,“ říká k nástupu do funkce ředitelky Ana Beriashvili.

Miroslava Simova vedla českou pobočku Pernod Ricard od roku 2017, vloni byla její působnost rozšířena ještě o slovenský trh. Do Prahy přišla z pozice generální ředitelky Pernod Ricard Bulgaria, kterou vedla od roku 2013. Během jejího čtyřletého působení v Jan Becher Pernod Ricard se jí podařilo posílení pozice a zvýšení exportu české Becherovky na západních trzích. Také úspěšně provedla firmu jednou z největších výzev v souvislosti s téměř ročním uzavřením barů, restaurací a ostatních gastro provozů během koronavirové pandemie, včetně stěhování do nového sídla společnosti do Centra Stromovka v loňském roce. Za jejího působení se také podařilo úspěšně rozvíjet dovoz a pozici importovaných značek z portfolia Pernod Ricard na českém a slovenském trhu, zejména ginu Beefeater a irské whiskey Jameson. Její působení u skupiny Pernod Ricard však nekončí, Miroslava přechází na pozici Sales Transformation Mindset & Change Director a přesouvá se do pařížské centrály.

 

Zdroj: doblogoo.cz

Praha, 1. června 2021