Billa a Penny posílají na Moravu potravinovou pomoc a milión korun

Společnosti BILLA A PENNY ze skupiny REWE se rozhodly okamžitě poskytnout společnou pomoc obyvatelům obcí na jižní Moravě postiženým tornádem. Bezprostředně posílají do zasažených obcí potravinovou pomoc a na snížení následků škod a obnovu obcí posílají společně 1 000 000 korun.

„Jsme s obyvateli postižených obcí. Uvědomujeme si, že je potřeba okamžitá pomoc, proto jsme se rozhodli společně poskytnout lidem v postižených oblastech nápoje a potraviny pro první dny, a současně přispět na obnovu zničených obcí. V takových chvílích jde vše stranou, proto jsme se domluvili na společné koordinované pomoci“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY.

Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA, k mimořádné situaci dodává: „V těchto případech platí české úsloví, kdo rychle dává, dvakrát dává. Rozhodli jsme se reagovat okamžitě, aby naše pomoc dorazila k obyvatelům Břeclavska a Hodonínska co nejrychleji.“

PENNY a BILLA společně vypraví ze svých centrálních skladů kamióny s potravinovou pomocí, která bude obsahovat zejména pitnou vodu, nápoje, potraviny, dezinfekce a čisticí prostředky pro obyvatele nejpostiženějších obcí. Na transparentní účet současně odešle každá ze společností 500 000 korun.

 

Zdroj: Havas PR Prague

Praha, 25. června 2021