BILLA rozšiřuje portfolio vlastních značek a vstupuje do kategorie vín s novou privátní značkou Sol Vineus

BILLA vstupuje do kategorie vín s novou privátní značkou Sol Vineus. Řadu třinácti vín vybrala pro jeho zákazníky senior nákupčí společnosti BILLA a zároveň zkušená someliérka Eva Svobodová. Sol Vineus slaví od uvedení na trh úspěch, když za prvních 14 dní prodeje si některé z vín této řady vybralo bezmála 25 000 zákazníků. Rozšiřování privátních značek je jedním z cílů společnosti BILLA, která chce dosáhnout 30% podílu vlastních značek do roku 2028.

Nová privátní značka vín doplňuje širokou nabídku vlastních značek společnosti BILLA. „Našim zákazníkům nabízíme pod privátními značkami produkty vysoké kvality za odpovídající ceny. Vína nám zatím v nabídce privátních značek chyběla, proto jsme přišli s řadou vín stáčených exkluzivně pro nás a vytvořili pro ně zcela novou značku, kterou nyní představujeme. Z prodejů prvních týdnů je patrné, že už si k ní zákazníci nacházejí cestu, což nás pochopitelně velmi těší,” říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.

Vína vybírala z více než 1 290 registrovaných vinařství v Čechách a na Moravě senior nákupčí společnosti BILLA a zároveň zkušená someliérka Eva Svobodová. „Z průzkumů vyplývá, že 84 % lidí neví, jaké víno si má vlastně koupit. S tím jsme k výběru vín pro Sol Vineus přistupovali, aby jim vína chutnala, i když nejsou znalci. Zkrátka, aby chutnala nejen mně jako someliérce, ale i mně jako zákazníci a konzumentce,“ říká Eva Svobodová k výběru třinácti jakostních i odrůdových vín a dodává: „Výběr jsme uzpůsobili tomu, že český zákazník má rád aromatické odrůdy a že dává přednost bílým vínům před červenými. Nabídku jsme pak připravili tak, aby pokryla celou škálu, k čemu se daná vína hodí a zákazníci od nás dostávají i doporučení k jakým pokrmům to které víno je ideální.“

Pro letošní rok jde o produkci z vinařství Vinselekt Michlovský a ze Zámeckého vinařství Bzenec. Široká nabídka od plných červených vín po osvěžující bílá vína nabízí zákazníkům volbu ke každé příležitosti a dle jejich chutí. Každé pečlivě vybrané víno vypráví svůj vlastní příběh. Značka Sol Vineus není jen o chuti, ale také o spojení s vinicí. Zákazníci v ní objeví oblíbené odrůdy od prověřených dodavatelů ve výhodném poměru chuti a ceny. Sol Vineus má v nabídce dvě cenové kategorie vín – vína jakostní a vína přívlastková.

 

Zdroj: Ogilvy

Praha, 3. dubna 2024