Novým ředitelem Slevomatu se stane Tomáš Braverman

Slevomat, největší český zážitkový portál, jmenuje za svého nového ředitele Tomáše Bravermana, bývalého šéfa skupiny Heureka. Ve své funkci nahradí Ladislava Veselého, který Slevomat opouští po jeho čtyřletém vedení. Tomáš Braverman do funkce nastoupí v červenci 2024, do jeho nástupu bude na pozici interim CEO působit Matěj Dvorský.

Tomáš do Slevomatu přichází ze společnosti Heureka Group, největší evropské skupiny srovnávačů cen a online nákupních rádců, kde působil deset let jako generální ředitel celé skupiny. Během svého působení se zasloužil o rozvoj firmy v mezinárodní e-commerce platformu s 26 miliony unikátních uživatelů. Za dobu jeho působení ve funkci se tržby společnosti zdesetinásobily a počet zaměstnanců vzrostl ze 40 na 550. Tomáš také dohlížel na realizaci čtyř akvizic a řídil jejich následnou hladkou integraci.

Jsem velmi rád, že se mohu připojit k týmu Slevomatu a pracovat po boku tak talentovaných lidí. Být součástí společnosti s vynikající strategickou pozicí v oblasti e-commerce a cestování, která ještě k tomu působí na více trzích, je výzvou, kterou rád přijmu. Zároveň věřím ve velký potenciál dalšího růstu. Velmi se těším, že budu moci stavět na silných základech společnosti a dále ji rozvíjet,“ říká Tomáš Braverman, nový CEO společnosti Slevomat.

Ladislav Veselý koncem března odešel na rodičovskou dovolenou. Do nástupu Tomáše Bravermana ho tak na pozici generálního ředitele bude zastupovat Matěj Dvorský. „Těší mě důvěra od Ladislava, Tomáše i Secret Escapes. Ve Slevomatu působím již přes rok, přičemž s vedením firmy v rámci skupiny mám mnohaleté zkušenosti jako CEO portálu Skrz.cz. Nyní je mým klíčovým úkolem úspěšně zpracovat rostoucí poptávku po letní sezóně, a upevnit tak pozici Slevomatu jako jedničky v cestování.“ odhaluje plány interim CEO Dvorský.

Slevomat pod Veselým překonal těžké období pandemie, kdy Češi museli zůstávat doma. Již v roce 2022 ale společnost situaci překonala, a v roce 2023 dokonce dosáhla rekordních hospodářských výsledků. Za loňský rok jim tržby vzrostly o pětinu, přičemž hrubý zisk se zvýšil o 17 procent.

Český Slevomat je od roku 2017 také součástí nadnárodní skupiny Secret Escapes. Alex Saint, výkonný ředitel Secret Escapes, k výběru dodává: „Jsme rádi, že můžeme Tomáše přivítat ve skupině Secret Escapes. Po důkladném hledání jsme rádi, že jsme našli osobnost, která vyniká svými mimořádnými zkušenostmi. Těšíme se na spolupráci s Tomášem, jehož dosavadní výsledky a zkušenosti v oboru nám pomohou dále posílit vedoucí postavení Slevomatu na trhu ve střední a východní Evropě. Rád bych také poděkoval Ladislavu Veselému za jeho vedení a podporu v uplynulých letech. Přejeme mu vše nejlepší v jeho dalším působení.“

 

Zdroj: Topic PR&Marketing

Praha, 3. dubna 2024