Společnost FedEx Express otevřela na letišti Miláno-Malpensa novou základnu

FedEx Express, největší expresní přepravní společnost na světě a dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX), oznámila, že její nová mezinárodní základna a brána do jižní Evropy na letišti Miláno-Malpensa je kompletně v provozu.

_DSC9454-Toto rozšíření kapacity navazuje na více než 30 let působení v Itálii. Jedná se o další milník v růstu společnosti FedEx v Evropě s cílem lépe uspokojovat rostoucí potřeby italských a evropských firem a spotřebitelů.

„Vzhledem k tomu, že 95 % světových spotřebitelů žije mimo Spojené státy, klade společnost FedEx důraz na své další rozšiřování v oblastech, které generují ziskový růst. Tím se odstraní omezení a naši zákazníci dosáhnout na nové trhy,“ uvedl David Cunningham, prezident a generální ředitel společnosti FedEx Express.

„Propojování lidí a možností se dále promítá do obchodní prosperity, zaměstnanosti a efektivnějšího pohybu zboží, což vede k hospodářskému růstu.“

Logistická základna pro expresní přepravu má rozlohu 35 000 m2 a využívá zdokonalenou technologii, která posílí kapacitu třídění zásilek o 25 %. Zvýší se efektivita a FedEx dokáže lépe zvládnout nárůst objemu a nadále poskytovat vynikající služby svým zákazníkům.

„Rozšíření našeho provozu na letišti Malpensa je významnou součástí naší strategie růstu sítě, vytváří větší kapacitu a umožňuje více obchodních spojení v Evropě i na celém světě,“ uvedl David Binks, prezident FedEx Express Europe a generální ředitel TNT. Tato nová jihoevropská brána představuje další krok v budování prvotřídní evropské logistické sítě.“

„Jen v samotné Itálii se počet lidí, kteří nakupují online, v uplynulých pěti letech zdvojnásobil a online nákupy v roce 2016 podle prognóz vzrostou o 17 % oproti roku 2015,“ dodal David Binks.

Nyní více než kdy jindy italské společnosti vykazují silný sklon ke globálnímu růstu, což vedlo ke zvýšení poptávky pro letecké přepravě na mezinárodní trhy. V uplynulých 12 měsících se počet zásilek poslaných přes FedEx z Itálie do zbytku světa zvýšil dvouciferně.

FedEx začal v Itálii působit v roce 1986. Malpensa se stala hlavní branou společnosti FedEx v roce 1992. Nachází se v Lombardii, v jednom z hospodářsky nejživějších regionů Itálie. Více než 60 % všech vyvážených italských produktů se vyrábí v okruhu 250 km od Malpensy. Zároveň v této oblasti sídlí 40 % všech italských firem, které vytvářejí téměř polovinu italského HDP.

V uplynulých letech společnost FedEx v Itálii významně investovala. Od roku 2011 otevřela po celé zemi více než 24 poboček a zahájila provoz na přímé letecké nákladní lince z Itálie do světové centrály FedEx v Memphisu ve státě Tennessee. Doprava z Itálie do Spojených států se tím značně urychlila.

Kapacitu společnosti FedEx navíc díky nedávné akvizici dále posílí rozsáhlá přepravní síť společnosti TNT v Itálii.

 

Zdroj: FedEx Corp.

Praha, 16. února 2017