COOP nabídne od března předplacenou platební kartu

O filozofii nové služby, kterou začnou poskytovat vybrané prodejny řetězce COOP, jsme hovořili s Ing. Romanem Bruzlem, předsedou Západočeského konzumního družstva Sušice.

Můžete představit „Projekt Dobré karty COOP“?

Projekt Dobrá karta COOP navazuje na komunikaci a celkovou nabídku, kterou již dlouhodobě prezentujeme pod sloganem „COOP – všechno dobré“. Věrnostní program Dobrá karta COOP fakticky rozšiřuje „poskytování všeho dobrého“ i do oblasti věrnostního programu.

Účast klienta ve věrnostním programu Dobrá karta COOP klientovi nabízí nejen sbírání bodů z více karet v rodině dohromady, které je pro věrnostní programy obvyklé, ale i sadu aktuálních výhod – sbírání vyššího počtu bodů za vybrané zboží, nabídku přímých slev na vybrané zboží, zvýhodněné volání, darování finanční hodnoty za své body apod.

Cílem je mít zajímavý program, jehož primární vlastností je dynamická nabídka atraktivních výhod. Zákazníkovi se vyplatí sledovat informace a nabídky, které pro něho COOP věrnostní program připravuje ve více jak 600 prodejnách.

V průběhu přípravy věrnostního programu jsme přirozeně hledali cesty, jak dále COOP věrnostní program zatraktivnit. Základní myšlenka od počátku byla – získat ke spolupráci partnery – nekonkurenční subjekty na českém trhu, se kterými bude dávat smysl dlouhodobě koncepčně spolupracovat. Z tohoto důvodu jsme zahájili spolupráci na rozšíření našeho programu s ČSOB a společně jsme nadefinovali extra výhody, nebo chcete-li nadstavbu našeho programu.

Zákazník může využívat obyčejnou plastovou kartu anebo úplně nový typ platební karty – předplacená Dobrá karta COOP, což je platební nástroj bez nutnosti otevřít si běžný účet nebo úvěr v bance. Tato karta je vybavená nejnovější bezkontaktní čipovou technologií a její použitelnost je srovnatelná se současnými platebními nástroji na českém trhu.

Klient si ji bude moci zakoupit v označených provozovnách COOP. Výhodou je, že náklady na používání této karty jsou pro jejího držitele výrazně atraktivnější, než aktuálně nabízí konkurenční předplacené karty na českém trhu. Z pohledu COOP věrnostního programu bude předplacená karta zajišťovat sběr vyššího počtu bodů za platby v označených provozovnách COOP, získávání bodů i za transakce mimo COOP v případě platby touto kartou, sběr vyššího počtu bodů za platby u vybraných partnerů i časově omezené tematické promoakce.

Jedinou podmínkou pro získávání těchto atraktivních výhod je, že klient bude předplacenou Dobrou kartou COOP za čerpané zboží a služby platit.

Jak daleko je v tomto případě od teorie k praxi, resp. kdy by se měla karta dostat k zákazníkům?

Jelikož ČSOB a některá družstva ze skupiny COOP mají jasný cíl a schopnost se dohodnout, myslím, že už zde můžeme prozradit termín zahájení nabídky našeho věrnostního programu a distribuce jeho dvou identifikátorů identifikační Dobré karty COOP a předplacené Dobrá karta COOP. Vše budou moci naši zákazníci najít na označených prodejnách COOP již od začátku března tohoto roku.

Jaký zájem ze strany zákazníků o kartu předpokládáte a jaké očekáváte dopady na vývoj obratu?

S ohledem na výhody, které jsem výše popsal, očekáváme ze strany našich zákazníků o tuto aktivitu zájem. Dále předpokládáme, že v průběhu letošního roku si předplacenou Dobrou kartu COOP zakoupí anebo v rámci výhod získá minimálně 20 % členů našeho COOP věrnostního programu.

Pokud se týká dopadu na obrat, nerad bych ukazoval konkrétní plánovaná čísla. Myslím, že za rok se tady můžeme sejít a zhodnotit jak COOP věrnostní program dokáže v průběhu letošního roku zaujmout naše klienty.

V čem všem se tedy bude vaše karta lišit od konkurenčních projektů a jaké služby zákazníkům nabídne?

Na tuto otázku jsem už částečně odpověděl při představení COOP věrnostního programu. V případě Dobré karty COOP jde o spojení obyčejné „plastové karty“ pro získávání základních výhod a předplacené bankovní Dobré karty COOP pro získávání nejširších výhod pro své držitele, a to vše v jednom designu. To považujeme za velmi zajímavé pro naše zákazníky.

Věrnostní program Dobrá karta COOP má i svá specifika vzhledem k charakteru obchodní filozofie zapojených prodejen COOP. Přirozeně máme díky propojení těchto karet další plány – vnímáme to jako platformu pro nabízení slev, výhod a odměn nejenom v provozovnách COOP, ale i u našich partnerů. Víc už ale neprozradím – konkrétní nabídky budou přicházet již v průběhu tohoto roku.

 

 

ek

Jeden komentář: “COOP nabídne od března předplacenou platební kartu”

  1. zdravím, spustil jsem web, který se tématu předplacené platební karty podrobně věnuje, v současné době je v ČR již 6 poskytovatelů předplacených platebních karet, takže konkurence sílí, tzn. jsou i rozdílné poplatky, a to o dost 🙂 více: http://predplaceneplatebnikarty.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.