Průhledné plastové clony na míru

Potravinářství 21. století

Technologie zpracování potravinářských surovin se v dnešní době mění závratným tempem. S produkty se manipuluje po nesrovnatelně delší dobu než dříve, dovážejí se ze stále vzdálenějších oblastí. Proto se logicky zpřísňují hygienické nároky. Během dopravy, zpracování, balení a skladování se zvyšuje nebezpečí kontaminace potravin. Má-li se výrobek dostat ke konečnému spotřebiteli v kvalitním stavu, je třeba se snažit rizika eliminovat.

Do výrobních, skladovacích a prodejních prostor je nutné pořizovat celou řadu vybavení pro prevenci kontaminace. Vedle mnoha sofistikovaných zařízení existuje jedno univerzální a jednoduché řešení – lamelové clony z měkčeného PVC. Clony (též zvané průhledné žaluzie, termoclony či stripy) se ve většině případů používají jako protiprůvanové zařízení ve vratech, dveřích, průchodech. Pásy z průhledného měkkého plastu projdete či projedete v libovolném místě a visící lamely se za vámi rychle uzavřou. V místech velké frekvence pohybu lidí či techniky zabraňují značným tepelným ztrátám vlivem vyvětrání, a tak přináší finanční úspory. Nejde jen o dveře a vrata v budovách, ale i vstupy do chladicích či mrazicích boxů, průchody bez dveří, chladicí vitríny, rampy.

Cherchez la femme

Jako parafrázi na francouzské „Za vším hledej ženu“ bychom u společnosti Portaflex mohli použít firemní motto Před vším hledej clonu“. U tohoto výrobce lamelových clon a kyvných vrat se spojuje německá kvalita plastu a české zkušenosti od počátku 90. let minulého století. Firma nabízí rychlé kalkulace do 24 hodin, po domluvě bezplatné zaměření a montáže po celé ČR. Obchodní partneři oceňují zejména rychlé dodávky, čtvrt století starý výrobní archív u opakujících se objednávek do různých provozoven (TESCO, Kaufland, Albert) a individuální přístup i u malých zakázek. Zákazník si může vybrat mezi nerezovým a pozinkovaným provedením výrobku, třemi cenovými hladinami a několika barvami plastových pásků vedle standardního transparentního provedení.

Zacloní, kde potřebujete

Při přehrazování konkrétních prostorů v prodejně, skladě, výrobní hale se fantazii meze nekladou. Můžete si objednat miniclonu do „hladového okénka“ stejně tak jako přehrazení celé provozní haly. Kde není možná montáž na stávající konstrukce či do stropu, nainstalují se nosné sloupky.

Právě v období covidové éry se váha malých clonek přesunula z doplňků vchodů psích bud na vybavení výdejních okének nejrůznějších obchodů.

Významnou vlastností žaluzií je snadný prostup pracovníka či techniky, u chladicích vitrín vytažení zboží zákazníkem. Významně se minimalizuje čas, po který zůstává konkrétní plocha otevřená. Omezuje se nejen případná ztráta tepla / chladu, ale především nežádoucí kontaminace bakteriemi či plísněmi.

Plastová clona je vhodná pouze do míst, kde dochází k vytahování balených potravin. V cukrárnách a kavárnách s nadýchanými zákusky by plastové lamely přece jen působily kontraproduktivně.

Clony jsou běžným doplňkem chladicích či mrazicích boxů. Zde se můžou jednotlivé typy odlišovat nerezovou či pozinkovanou úpravou kovových dílů a typem lamely – standardní jsou do chladíren či běžných prostor a speciálně měkké jako doplněk mrazírenských dveří. Clony lze instalovat i do nástavby automobilu. Kromě úspory vyvětraného chladu se navíc prodlužuje životnost chladících agregátů a snižuje četnost servisních oprav.

Pro vybavení prodejny si může zákazník kromě čirého provedení objednat několik barevných variant clon. Zajistí mu pracovní soukromí v zázemí, kde nemá nahlédnout oko zákazníka. V ostatních prostorech fungují clony jako ochrana proti únikům tepla, vnikání sněhu, deště, listí, hmyzu či ptáků. Nemusí nutně fungovat jako eliminace špatných zaměstnaneckých návyků, jako je nezavírání dveří. Lze je instalovat i v jednom prostoru pro oddělení zón s odlišnými hygienickými požadavky. Díky plastovým lamelovým clonám je pracovní prostředí uživatelsky příjemnější a dochází ke zlepšení pracovní pohody.

Dodávka lamelových clon nebo kyvných vrat z průhledných plastů je finančně nenáročné a termínově výhodné řešení. Portaflex s.r.o. dodává všechny typy clon v provedení pevném, posuvném a shrnovacím. Vyberete si z variant plastů standardních, mrazírenských, svařovacích, žebrovaných, mřížkovaných, barevných či jiných. U již nainstalovaných zařízení firma na vyžádání zajistí při dodávce nových plastů zpětný odběr použitých výplní k ekologické likvidaci.

 

Ing. Petr Ďásek, Portaflex s.r.o.

www.portaflex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.