Kaufland zmodernizoval prodejnu v pražských Stodůlkách

Několik měsíců trvala modernizace prodejny Kauflandu v pražských Stodůlkách, která probíhala za provozu. Obchodní řetězec její novou podobu představil veřejnosti ve středu 21. října.

Jde o další zmodernizovanou prodejnu s důrazem na nadstandardní hygienická opatření a ekologičnost provozu,“ prohlásila Renata Maierl, mluvčí společnosti Kaufland. Návštěvníci si budou moci také vyzkoušet zcela novou technologii K-Scan, tedy samoobslužné nakupování s mobilní aplikací.

V novém inovativním interiéru jsou jednotlivé sekce přehledně odděleny, zákazník snadno najde jednotlivá oddělení barevně odlišená nebo sekci bio výrobků či sortiment pro rychlé občerstvení. Při výstavbě nových prodejen a modernizaci je kladen důraz také na ekologickou stránku. Moderní technologická řešení umožňují efektivně snižovat množství CO2 či zpětně získávat teplo rekuperačními jednotkami. Prodejní plochu i zázemí osvětluje úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek je osazen dveřmi, což spolu s nejnovější technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent.

V rámci aktuální situace s koronavirovou pandemií se Kaufland zaměřuje také na hygienická opatření. Jako první obchodní řetězec v České republice instaloval během jarní korovanirové vlny u pokladen ochranná plexiskla, zvýšil intenzitu pravidelné dezinfekce vozíků a dalších míst s vysokou frekvencí dotyků. Novinkou je ochrana v úseku pečiva – veškeré nebalené pečivo je chráněno plastovým krytem. Další chloubou prodejny na pražských Stodůlkách jsou zcela nové pulty čerstvého masa, uzenin, lahůdek a sýrů.

Kaufland také podporuje elektromobilitu a u svých nových či zmodernizovaných prodejen instaluje elektronabíjecí stanice. Jedna elektronabíjecí stanice nechybí ani na parkovišti ve Stodůlkách.

 

Zdroj: Relative PR & Consultancy, s.r.o.

Praha, 22. října 2020