Nový ředitel Supply Chain pro jižní a střední Evropu – Richard Lemerle

Společnost Mars, jeden z předních světových výrobců cukrovinek, potravin a výživy pro domácí zvířata, jmenovala nového vedoucího funkce Supply Chain v regionu střední Evropy. Richard Lemerle, v současnosti ředitel Supply Chain společnosti Mars pro jižní Evropu, rozšíří svou pozici ředitele Supply Chain i na střední Evropu, nově navíc pokryje také Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. V rámci své pozice se zkušený ředitel Richard Lemerle navíc připojuje ke středoevropskému vedoucímu týmu Marsu.

Společnost Mars je známá tím, že svým spolupracovníkům nabízí řadu příležitostí pro kariérní růst a rozvoj. Richard je jedním z mnoha příkladů tohoto přístupu. Mars konkrétně nabízí příležitosti k růstu tím, že umožňuje svým spolupracovníkům aktivně rozvíjet svou kariéru, převzít širší odpovědnost, poskytovat zkušenosti s prací v různých zemích nebo různých odděleních, spolupracovat s mentory a podporovat je, aby měli ambiciózní plány pro svůj budoucí karierní růst.

Richard nahradil ve střední Evropě Sophii Gaspard, která se úspěšně posunula o další krok na své profesní cestě k vedení významného regionálního projektu.

Richard Lemerle má více než 25 let zkušeností z regionálních a globálních pozic. Do Marsu nastoupil v roce 2016 v rámci týmu Supply Chain na italském trhu. Teprve po čtyřech letech se jeho pole působnosti rozšířilo o další země jižní Evropy: Řecko, Maltu a Kypr. Je průkopníkem v posunu obvyklých rutinních operací na zcela novou úroveň. Díky jeho vedení je jihoevropský trh Marsu v čele digitálního posunu. Zaměřuje se například na to, jak využít inovativní schopnosti umělé inteligence k odstranění úkolů bez přidané hodnoty. Richard nyní přenese své zkušenosti do střední Evropy a převezme novou odpovědnost za Supply Chain v Česku, Slovensku, Maďarsku a Rumunsku jako ředitel Supply Chain pro jižní a střední Evropu.

„Jsem opravdu vděčný za tuto vzrušující příležitost a šanci rozvíjet se ve firmě Mars. Práce v rámci dodavatelského řetězce na několika jihoevropských trzích mi dala skvělou příležitost získat zkušenosti s vedením dodavatelského řetězce pro několik různých zemí, a proto se těším, až zúročím všechny své znalosti na trzích střední Evropy. V současné době je mou nejvyšší prioritou zaměřit se na rozvoj talentovaných spolupracovníků v mém týmu a pomoci jim v osobním růstu v rámci společnosti Mars,“ říká Richard Lemerle, nově jmenovaný ředitel Supply Chain Mars Multisales pro jižní a střední Evropu.

 

Zdroj: FleishmanHillard

Praha, 1. srpna 2022