Albert dává neprodaným banánům druhou šanci a testuje nový druh pečiva

Rádi bychom vás informovali, že Albert dává neprodaným banánům druhou šanci a testuje nový druh pečiva. Neprodané banány využívá jako surovinu pro pečení speciálního sladkého chlebíčku. Recepturu a samotný produkt vytvořil, aby dal banánům druhou šanci a podpořil další snížení potravinových přebytků. Test i samotné pečení probíhají v hypermarketu v pražských Nových Butovicích a dále počítá s postupným rozšířením výroby do dalších hypermarketů.

Za každým produktem či surovinou se nachází spousta práce, energie i přírodních zdrojů. „Proto jsme se rozhodli vytvořit vlastní recepturu pro pečivo s využitím neprodaných banánů, které mají ideální cukernatost pro pečení. V rámci vývoje jsme zkoušeli různé kombinace surovin, poměrů a chutí. Jako nejlepší nám vyšlo spojení speciální špaldové mouky, banánů a klikvy – brusinek,“ popisuje Václav Bozděch, manažer vlastní produkce pečiva.

Chlebíček má atypický tvar, v půlce je naříznutý, aby vzbuzoval dojem banánového listu. Banány mu dodávají vlákninu a klikva – brusinky i pevnou a jemně nakyslou příchuť. „Špaldová mouka byla vybrána proto, neboť má spoustu výživových benefitů, jako je vláknina, minerály či vitamíny a je mezi našimi zákazníky velmi oblíbená,“ vysvětluje její výběr Václav Bozděch.

 

Zdroj: Albert Česká republika, s.r.o.

Praha, 3. července 2022